Resultat Total - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Mikro stævne    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Stevns    Udskriftstidspunkt  20:39   
  Arrangør  Strevns Svømmeklub og Dgi storstrømmen         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stevns 4  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            2:29.65   
Stevns 2  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            2:33.75  Tyvstart 2. svømmer 
Stevns 1  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            3:41.43   
Stevns 3  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            3:49.03  Hiv i banetorv v 45 
                     
 
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stevns 4  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            2:01.64   
Stevns 3  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            2:53.89  Tyvstart 1. svømmer 
Stevns 1  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            3:49.00   
Stevns 2  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Kruse  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            31.92   
Mathilde Andersen  2012  Svømmeklubben SHS Stevns            48.52   
Mathilde Johnson  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            51.42  Afslut på maven 
Malou Brix  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            59.30  Svøm på maven v 15 m 
                     
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bella Boysen  2009  Præstø Sport            25.61   
Jana Alhaj Eirhem  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            23.19   
Franciska Marie Buhl Jensen  2007  Maribo Svømmeforening            24.81   
Nicoline Johnson  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            26.57   
Nathalie Sewohl  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            31.74  Afslut på maven 
                     
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            17.56   
                     
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            20.23   
                     
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patrick Anker  2012  Svømmeklubben SHS Stevns            42.20  Afslut på maven 
Lukas Kruse  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            54.68  Svøm på maven v 25 m 
                     
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karl Frimand  2010  Præstø Sport            26.41   
Anders Kaewravang Balmer  2010  Maribo Svømmeforening            26.95  Afslut på maven 
Christopher Anker  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            28.95   
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            29.49   
Andreas Neiiendam  2010  Svømmeklubben SHS Stevns            45.59   
Abdulrahman Alhaj Eirhem  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Kruse  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            25.15  Tyvstart 
Simon Klausen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            28.66   
                     
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noah Pierre Iversen  2005  Præstø Sport            20.22   
David Klausen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            30.74   
                     
 
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            19.58   
Liva Sandholt-Nielsen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            20.57  Tyvstart 
Johanne Petersen  2005  Maribo Svømmeforening            21.06   
                     
 
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Christensen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            15.23   
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            19.65   
                     
 
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            31.09   
                     
 
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Warberg  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            18.73   
Frederik Neiiendam  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            19.38   
                     
 
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            15.84   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2010  Svømmeklubben SHS Stevns            2:38.11   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Kruse  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            1:50.00   
Mathilde Mark  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            1:55.31   
Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
David Klausen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            2:21.34  Tyvstart 
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Kruse  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            1:07.98   
Jessica Nielsen  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            1:57.33   
Malou Brix  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            2:10.30   
Elisabeth Scholl  2013  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bella Boysen  2009  Præstø Sport            46.30   
Celina Jørgensen  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            44.02   
Franciska Marie Buhl Jensen  2007  Maribo Svømmeforening            46.55   
Frederikke B. From-Hansen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            46.74   
Sahra Warberg  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            49.17   
Clara Grenaa  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            50.66   
Sarah Dahl  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            52.31   
Amalie Nerup Stegger  2008  Præstø Sport            55.89   
Amalie Andreasen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            56.43   
Emilie Willem  2008  Præstø Sport            1:00.66   
10  Sara Larsen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            1:11.17   
11  Natascha Vineke  2008  Præstø Sport            1:15.15   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            34.22   
Johanne Petersen  2005  Maribo Svømmeforening            36.53   
Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            36.81   
Liva Sandholt-Nielsen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            37.93   
Silke Emma Hansen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            38.31   
Mathilde Mark  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            42.79   
Wiktoria Wojciechowska  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            43.14   
Laura Alsing Søndergren  2005  Præstø Sport            55.25   
Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Sabrina Dahl  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Christensen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            31.73   
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            36.29   
Ingrid Buch  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            37.31   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lukas Kruse  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            1:38.49   
Albert Pedersen  2013  Svømmeklubben SHS Stevns            2:10.00  Brug af hjælpemidler 
Alexander Scholl  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Alfred Grimstrup  2012  Svømmeklubben SHS Stevns            DNF   
Anthon Grimstrup  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            DNF   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            48.75   
Christopher Anker  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            1:00.90   
Anders Kaewravang Balmer  2010  Maribo Svømmeforening            1:01.64  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Warberg  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            36.05   
Anders Nerup Loft Jensen  2007  Præstø Sport            45.31   
Mathias Kruse  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            49.57   
Simon Klausen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            53.59   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Wøldike  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            29.37   
Noah Pierre Iversen  2005  Præstø Sport            36.60   
Mike Henriksen  2006  Maribo Svømmeforening            40.61   
David Klausen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            56.90   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Phillip Hausmann Olsen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            29.45   
Joakim Schnack  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            29.78   
Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            30.53   
                     
 
Løb 11, 25m valgfri ben med plade, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Andersen  2012  Svømmeklubben SHS Stevns            47.81   
Melanie Sewohl  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            52.35   
Jennifer Nielsen  2012  Svømmeklubben SHS Stevns            1:08.18   
Sally Jørgensen  2012  Svømmeklubben SHS Stevns            1:08.38   
Lea Raaschou  2014  Svømmeklubben SHS Stevns            1:40.49   
                     
 
Løb 11, 25m valgfri ben med plade, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Vigsø  2010  Svømmeklubben SHS Stevns            41.70   
                     
 
Løb 11, 25m valgfri ben med plade, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Andreasen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            33.61   
                     
 
Løb 12, 25m valgfri ben med plade, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patrick Anker  2012  Svømmeklubben SHS Stevns            38.54   
Tim Hansen  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            58.24  Asynkrone ben 
Jonathan Patheier  2014  Svømmeklubben SHS Stevns            1:40.53   
                     
 
Løb 12, 25m valgfri ben med plade, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karl Frimand  2010  Præstø Sport            34.78   
Birk Kildetoft  2010  Svømmeklubben SHS Stevns            53.09   
Andreas Neiiendam  2010  Svømmeklubben SHS Stevns            55.38   
                     
 
Løb 13, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Johnson  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            1:04.57   
Melanie Sewohl  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            1:23.04  Asynkrone ben 
                     
 
Løb 13, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia-Maja Hansen  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            41.68  Asynkrone ben 
                     
 
Løb 13, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            26.81   
Nicoline Johnson  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            34.78   
Nathalie Sewohl  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            40.16  Asynkrone ben 
Emilie Willem  2008  Præstø Sport            40.41   
Malou Emma Kjelsholt  2008  Præstø Sport            41.87  Crawl arme 
                     
 
Løb 13, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Kruse  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            22.25   
Johanne Petersen  2005  Maribo Svømmeforening            23.26  Asynkrone ben 
Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            DNF   
                     
 
Løb 14, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Warberg  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            23.59   
                     
 
Løb 14, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noah Pierre Iversen  2005  Præstø Sport            22.91   
David Klausen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            26.01   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            1:40.61   
Silke Emma Hansen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            1:42.88  Tyvstart 
Liva Sandholt-Nielsen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            1:43.97   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            1:39.44   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Neiiendam  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            1:43.70   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Xu  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            1:18.94   
Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            1:23.11   
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Kruse  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            1:17.60  Afslut på maven 
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2010  Svømmeklubben SHS Stevns            1:16.44   
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            1:01.88  Svøm på maven v 25 m 
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silke Emma Hansen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            47.44   
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ann-Cecilie Crillesen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            45.42   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lukas Kruse  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            2:01.97  Svøm på maven v 25 m 
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Kaewravang Balmer  2010  Maribo Svømmeforening            1:04.94  Svøm på maven v afsl 
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            1:05.92   
Christopher Anker  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            1:12.19  Svøm på maven v 25 m 
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Kruse  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            57.11  Svøm på maven v 25 m 
Simon Klausen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            1:08.67  Afslut på maven 
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Wøldike  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            37.17   
David Klausen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            1:11.77  Svøm på maven v 25 m 
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            38.59   
                     
 
Løb 19, 4X25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stevns 4  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:06.93   
Stevns 3  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:14.13   
Stevns 1  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:20.37   
Præstø Sport Piger  1990  Præstø Sport            1:43.41   
Stevns 2  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:44.15   
                     
 
Løb 20, 4X25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stevns 2  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            56.88   
Præstø Sport Drengee  1990  Præstø Sport            1:21.18   
Stevns 3  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:22.21   
Stevns 4  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:47.77   
Stevns 1  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            3:02.00   
Laura Kruse  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            3:16.91   
                     
 
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ann-Cecilie Crillesen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            3:10.01   
                     
 
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Neiiendam  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            3:13.43   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            1:01.42   
Amalie Nerup Stegger  2008  Præstø Sport            1:16.36  Asynkrone ben 
Clara Grenaa  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            1:26.11   
Emilie Willem  2008  Præstø Sport            1:26.68  Asynkrone ben 
Malou Emma Kjelsholt  2008  Præstø Sport            1:56.33  Asynkrone arme 
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Mark  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            54.15   
Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            55.40   
Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            48.95   
                     
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noah Pierre Iversen  2005  Præstø Sport            53.82   
David Klausen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            1:05.23   
                     
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            44.99   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            49.61   
Liva Sandholt-Nielsen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            52.98   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Christensen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            35.82   
                     
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Phillip Hausmann Olsen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            34.52   
                     
 
Løb 29, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Esther Grimstrup  2014  Svømmeklubben SHS Stevns            16.89   
Sofie Muus  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            39.35   
Mathilde Andersen  2012  Svømmeklubben SHS Stevns            50.40   
Mathilde Johnson  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            1:00.60   
Ellen Hansen  2013  Svømmeklubben SHS Stevns            1:07.68   
Malou Brix  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            1:09.37   
                     
 
Løb 29, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bella Boysen  2009  Præstø Sport            22.29   
Mathilda Wojciechowska  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            24.36   
Anna Andersen  2010  Svømmeklubben SHS Stevns            31.62   
Katrine Vigsø  2010  Svømmeklubben SHS Stevns            36.38   
Cathrine Larsen  2010  Svømmeklubben SHS Stevns            47.02   
Celina Jørgensen  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            54.88   
Jana Alhaj Eirhem  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Mia-Maja Hansen  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 29, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            19.56   
Frederikke B. From-Hansen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            20.50   
Sahra Warberg  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            22.08   
Franciska Marie Buhl Jensen  2007  Maribo Svømmeforening            22.83   
Clara Grenaa  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            23.17   
Nicoline Johnson  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            23.61   
Amalie Andreasen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            24.48   
Maria Friis Hoffmann  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            26.98   
Amalie Nerup Stegger  2008  Præstø Sport            27.74   
10  Emilie Willem  2008  Præstø Sport            29.93   
11  Nathalie Sewohl  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            32.41   
12  Natascha Vineke  2008  Præstø Sport            35.19   
13  Malou Emma Kjelsholt  2008  Præstø Sport            51.12   
                     
 
Løb 29, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            15.31   
Liva Sandholt-Nielsen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            16.94   
Mathilde Mark  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            19.99   
Laura Alsing Søndergren  2005  Præstø Sport            22.99   
Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Johanne Petersen  2005  Maribo Svømmeforening            DNS   
Sabrina Dahl  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 29, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            17.02   
Ingrid Buch  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            17.74   
                     
 
Løb 30, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patrick Anker  2012  Svømmeklubben SHS Stevns            34.08   
Lukas Kruse  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            45.87   
Alfred Grimstrup  2012  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Anthon Grimstrup  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Jonathan Patheier  2014  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 30, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            21.26   
Karl Frimand  2010  Præstø Sport            25.95   
Anders Kaewravang Balmer  2010  Maribo Svømmeforening            26.27   
Christopher Anker  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            31.35   
Andreas Neiiendam  2010  Svømmeklubben SHS Stevns            41.65   
Abdulrahman Alhaj Eirhem  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 30, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Neiiendam  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            16.77   
Anders Nerup Loft Jensen  2007  Præstø Sport            21.57   
Simon Klausen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            22.86   
                     
 
Løb 30, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Wøldike  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            13.51   
Noah Pierre Iversen  2005  Præstø Sport            15.48   
Mike Henriksen  2006  Maribo Svømmeforening            19.48   
David Klausen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            22.96   
                     
 
Løb 30, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            14.09   
                     
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Kruse  2011  Svømmeklubben SHS Stevns            2:30.95   
                     
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Grenaa  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            1:58.09   
Alex Rolder  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Petersen  2005  Maribo Svømmeforening            1:23.75   
Silke Emma Hansen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            1:28.22  Tyvstart 
Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            1:29.49   
Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
                     
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ann-Cecilie Crillesen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            1:24.76   
                     
 
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felix Schnack  2009  Svømmeklubben SHS Stevns            1:54.88   
                     
 
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Warberg  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            1:23.80   
Mathias Kruse  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            1:56.49   
Simon Klausen  2008  Svømmeklubben SHS Stevns            2:08.17   
                     
 
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Wøldike  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            1:07.00   
David Klausen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            2:08.64   
                     
 
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Phillip Hausmann Olsen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            1:08.33   
Oscar Xu  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            1:09.39   
Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            1:14.12   
                     
 
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            3:25.83   
Laura Kruse  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            3:42.58   
                     
 
Løb 35, 4x25m stafet med depeche, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stevns 4  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:11.39   
Stevns 1  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:21.56   
Stevns 3  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:26.88   
Stevns 5  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:35.76   
Præstø Sport Mix 1  1990  Præstø Sport            1:39.15   
Stevns 2  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            1:52.10   
Præstø Sport Mix 2  1990  Præstø Sport            2:33.21   
Stevns 6  1990  Svømmeklubben SHS Stevns            3:09.19   
                     
 
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub            5:17.07   
Anne Holm  1999  Svømmeklubben SHS Stevns            DNF   
                     
 
Løb 37, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Holm  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            5:00.36   
Joakim Schnack  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            5:01.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Haslev Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:39