Resultat Total - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Mikro stævne i Præstø    Udskriftsdato  20 januar 2019   
  Stævne by  Præstø    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  DGI / Præstø Sport         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2019         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cis 1  1999  Cis            2:33.53   
Præstø Sport Piger  1999  Præstø Sport            3:13.87   
                     
 
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Prøstø Sport Drenge  1999  Præstø Sport            2:30.89   
Hg Mix 1  1999  Herlufsholm Svømmeklub            2:33.78   
Cis 1  1999  Cis            2:44.39  Tyvstart sv. nr. 3 
Roklubben Viking  1999  Roklubben Viking            3:36.01   
Roklubben Viking 2  1999  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Filippa Würfel  2010  Herlufsholm Svømmeklub            25.74   
Maiken Bøgelund Møhler  2010  Præstø Sport            26.79   
Bella Boysen  2009  Præstø Sport            27.15   
Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svømmeklub            27.55   
Emilia Josefine M Bentsen  2009  Haslev Svømmeklub            31.96   
Johanne Milborg  2010  Præstø Sport            32.03   
Dagmer Molter  2010  Præstø Sport            38.04   
Lilje Nielsen  2010  Rønnede IF            DNS   
                     
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Codelia Woidermann  2007  Cis            19.08   
Roos Klep  2007  Cis            20.72   
Julija Devcic  2008  Cis            21.77   
Eve Rahi  2007  Cis            24.39   
Franciska Marie Buhl Jensen  2007  Maribo Svømmeforening            24.44  Afslut på maven 
Mia Bladsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            26.78   
Emma Særslev  2008  Haslev Svømmeklub            30.31   
Nitya Khandelwal  2007  Cis            DNS   
Sofie Jepsen  2007  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felicia Viskum  2006  Cis            19.79   
Larkin Dullea  2006  Cis            20.97   
Peyton Yamanaka  2005  Cis            22.27   
Taylor Eich  2006  Cis            23.06   
Julie Buchholtz  2005  Præstø Sport            23.16   
Mathilde Langhorn  2006  Roklubben Viking            23.72   
Signe Frimand  2006  Præstø Sport            26.40   
Freja Jepsen  2005  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Albertsen  2011  Haslev Svømmeklub            35.96  Afslut på maven 
                     
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linus Sylvest Andersen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            22.27  Afslut på maven 
Karl Frimand  2010  Præstø Sport            29.41   
Aksel Frydensberg Nielsen  2009  Præstø Sport            29.52   
Sofus Nikolaj Ringsing  2009  Maribo Svømmeforening            33.00   
Lukas Kwiatkowski  2009  Maribo Svømmeforening            34.55  Afslut på maven 
Jolan Brodersen  2009  Haslev Svømmeklub            40.63  Afslut på maven 
Niels Peter Steen  2010  Rønnede IF            45.78  Afslut på maven 
                     
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fredrick Baird  2007  Cis            18.94   
William Pedersen  2007  Cis            21.20   
Maxim Robertson  2007  Cis            21.59   
Oliver Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            21.62   
Gustav Pedersen  2007  Maribo Svømmeforening            25.98   
Vitus Refdahl-Larsen  2007  Maribo Svømmeforening            26.47   
Benjamin W. Lorentzen  2007  Haslev Svømmeklub            26.81   
Bobo Sebonego  2007  Cis            27.25   
Carter Eich  2007  Cis            27.56   
10  Nico Schaefer  2007  Cis            27.60   
11  Axel Molter  2008  Præstø Sport            31.94   
12  Jens Christian Steen  2008  Rønnede IF            40.15   
                     
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noah Iversen  2005  Præstø Sport            21.16   
Julius Stauner Gundersen  2006  Præstø Sport            21.97   
Adrian Gallegly  2006  Cis            24.56   
Frasier Robertson  2006  Cis            26.15   
Mads Larsen  2006  Roklubben Viking            26.85   
Sofus Augustinus  2006  Cis            DNS   
                     
 
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Selma Björg Birgisdóttir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            29.29   
                     
 
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            19.41   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            20.91   
                     
 
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felicia Viskum  2006  Cis            19.51   
Peyton Yamanaka  2005  Cis            20.13   
                     
 
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benjamin Svenningsen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            25.64  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vitus Refdahl-Larsen  2007  Maribo Svømmeforening            29.19   
                     
 
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Danholt Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            21.91   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:46.97   
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:50.42   
Sofie Jepsen  2007  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Yamin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub            1:56.23   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benjamin Svenningsen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            2:33.03  Asynkrone ben 
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Danholt Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:59.41   
Tobias Bay  2006  Roklubben Viking            2:25.92  Armtag forbi hoften 
Mark Bastholm  2006  Roklubben Viking            DNS   
Noah Henriksen  2006  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svømmeklub            49.42   
Bella Boysen  2009  Præstø Sport            52.41   
Emilia Josefine M Bentsen  2009  Haslev Svømmeklub            59.77   
Maria Paula Ronquillo Lindhardtsen  2009  Maribo Svømmeforening            1:32.29   
Lilje Nielsen  2010  Rønnede IF            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Codelia Woidermann  2007  Cis            36.03  Tyvstart 
Roos Klep  2007  Cis            36.91   
Eve Rahi  2007  Cis            43.91   
Julija Devcic  2008  Cis            44.18   
Franciska Marie Buhl Jensen  2007  Maribo Svømmeforening            49.11   
Astrid Molter Jørgensen  2007  Rønnede IF            52.59   
Marie Stauner Gundersen  2008  Præstø Sport            52.60   
Silke Kristjansen  2007  Roklubben Viking            55.66   
Mia Bladsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            59.21   
10  Laura Wester  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:00.19   
11  Emilie Wium  2008  Præstø Sport            1:01.21   
12  Emma Særslev  2008  Haslev Svømmeklub            1:04.55   
13  Natascha Vineke  2008  Præstø Sport            1:07.78   
14  Amalie Nerup Stegger  2008  Præstø Sport            1:08.74   
Nitya Khandelwal  2007  Cis            DNS   
Sofie Jepsen  2007  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felicia Viskum  2006  Cis            36.99   
Larkin Dullea  2006  Cis            37.43   
Taylor Eich  2006  Cis            41.18   
Julie Buchholtz  2005  Præstø Sport            41.50   
Mathilde Langhorn  2006  Roklubben Viking            47.74   
Laura Alsing Søndergren  2005  Præstø Sport            55.38   
Signe Frimand  2006  Præstø Sport            55.51   
Mathilde Pedersen  2006  Præstø Sport            1:07.30   
Freja Jepsen  2005  Roklubben Viking            DNS   
Peyton Yamanaka  2005  Cis            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sune Berg Olesen  2009  Haslev Svømmeklub            46.46   
Linus Sylvest Andersen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            47.71   
Teodor Wichmann Meisner  2009  Herlufsholm Svømmeklub            57.55   
Karl Frimand  2010  Præstø Sport            58.98   
Sofus Nikolaj Ringsing  2009  Maribo Svømmeforening            1:01.19   
Lukas Kwiatkowski  2009  Maribo Svømmeforening            1:03.56   
Jolan Brodersen  2009  Haslev Svømmeklub            1:11.80   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maxim Robertson  2007  Cis            38.63   
William Pedersen  2007  Cis            39.83   
Fredrick Baird  2007  Cis            39.86   
Vitus Refdahl-Larsen  2007  Maribo Svømmeforening            41.03   
Gustav Pedersen  2007  Maribo Svømmeforening            45.23   
Oliver Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            45.71   
Anders Nerup Loft Stegger  2007  Præstø Sport            46.07   
Bobo Sebonego  2007  Cis            46.77   
Benjamin W. Lorentzen  2007  Haslev Svømmeklub            48.03   
10  Nico Schaefer  2007  Cis            54.61   
11  Carter Eich  2007  Cis            55.25   
12  Axel Molter  2008  Præstø Sport            1:00.53   
13  Luca Bissen  2008  Roklubben Viking            1:02.10   
14  Silas H. Larsen  2008  Maribo Svømmeforening            1:07.02   
Magnus Bøttger  2008  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noah Iversen  2005  Præstø Sport            37.11   
Julius Stauner Gundersen  2006  Præstø Sport            41.39   
Holger Madelung  2006  Præstø Sport            41.65   
Adrian Gallegly  2006  Cis            44.56   
Casper Sørensen  2006  Roklubben Viking            45.50   
Frasier Robertson  2006  Cis            48.13   
Tobias Bay  2006  Roklubben Viking            58.42   
Mark Bastholm  2006  Roklubben Viking            DNS   
Noah Henriksen  2006  Roklubben Viking            DNS   
Sofus Augustinus  2006  Cis            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vilhelm Madelung  2003  Præstø Sport            34.80   
                     
 
Løb 11, 25m valgfri ben med plade, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnes Frydensberg Nielsen  2012  Præstø Sport            53.07   
                     
 
Løb 11, 25m valgfri ben med plade, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Filippa Würfel  2010  Herlufsholm Svømmeklub            28.36   
Maiken Bøgelund Møhler  2010  Præstø Sport            33.92   
Johanne Milborg  2010  Præstø Sport            36.02   
Maria Paula Ronquillo Lindhardtsen  2009  Maribo Svømmeforening            44.40   
Kaya Tach  2009  Maribo Svømmeforening            54.05   
                     
 
Løb 12, 25m valgfri ben med plade, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Vineke  2011  Præstø Sport            42.79   
Rasmus Albertsen  2011  Haslev Svømmeklub            48.50   
                     
 
Løb 12, 25m valgfri ben med plade, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karl Frimand  2010  Præstø Sport            32.88   
Lukas Kwiatkowski  2009  Maribo Svømmeforening            37.34   
Niels Peter Steen  2010  Rønnede IF            38.32   
Kristoffer Hansen  2010  Haslev Svømmeklub            47.39   
Kalle Søgaard Høj  2010  Maribo Svømmeforening            1:16.23   
                     
 
Løb 12, 25m valgfri ben med plade, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Christian Steen  2008  Rønnede IF            34.97   
Julius Peter Huusom  2008  Maribo Svømmeforening            38.38   
Matthias Slot  2007  Rønnede IF            46.62   
                     
 
Løb 13, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Filippa Würfel  2010  Herlufsholm Svømmeklub            38.74   
Dagmer Molter  2010  Præstø Sport            46.50   
                     
 
Løb 13, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Codelia Woidermann  2007  Cis            21.75   
Roos Klep  2007  Cis            23.98   
Julija Devcic  2008  Cis            24.79   
Eve Rahi  2007  Cis            26.87   
Emma Særslev  2008  Haslev Svømmeklub            33.04  1 hånd i afslutning 
Marie Stauner Gundersen  2008  Præstø Sport            35.55  Crawlben 
Silke Kristjansen  2007  Roklubben Viking            36.22  Asynkrone ben 
Amalie Nerup Stegger  2008  Præstø Sport            37.16  Asynkrone ben 
Emilie Wium  2008  Præstø Sport            41.70  Asynkrone ben 
10  Malou Emma Kjelsholt  2008  Præstø Sport            46.52  1 hånd i afslutning 
Nitya Khandelwal  2007  Cis            DNS   
Sofie Jepsen  2007  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 13, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felicia Viskum  2006  Cis            21.49   
Peyton Yamanaka  2005  Cis            23.09   
Julie Buchholtz  2005  Præstø Sport            23.27   
Larkin Dullea  2006  Cis            23.39   
Taylor Eich  2006  Cis            25.79   
Mathilde Pedersen  2006  Præstø Sport            30.38   
Signe Frimand  2006  Præstø Sport            33.63   
                     
 
Løb 14, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sune Berg Olesen  2009  Haslev Svømmeklub            29.41   
Teodor Wichmann Meisner  2009  Herlufsholm Svømmeklub            34.85   
Aksel Frydensberg Nielsen  2009  Præstø Sport            49.43   
Kalle Søgaard Høj  2010  Maribo Svømmeforening            DNS   
                     
 
Løb 14, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maxim Robertson  2007  Cis            22.38   
William Pedersen  2007  Cis            25.26   
Philip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            25.40  Crawl v 5 m 
Fredrick Baird  2007  Cis            26.45   
Anders Nerup Loft Stegger  2007  Præstø Sport            27.79  Tyvstart 
Bobo Sebonego  2007  Cis            28.18   
Carter Eich  2007  Cis            28.76  1 hånd i afslutning 
Nico Schaefer  2007  Cis            31.33   
Luca Bissen  2008  Roklubben Viking            31.42   
10  Axel Molter  2008  Præstø Sport            37.03  1 hånd i afslutning 
Magnus Bøttger  2008  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 14, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noah Iversen  2005  Præstø Sport            23.09  Asynkrone ben 
Frasier Robertson  2006  Cis            25.50   
Holger Madelung  2006  Præstø Sport            25.57   
Casper Sørensen  2006  Roklubben Viking            26.58   
Adrian Gallegly  2006  Cis            27.05   
Tobias Bay  2006  Roklubben Viking            30.23   
Mads Larsen  2006  Roklubben Viking            32.75  Asynkrone ben e star 
Mark Bastholm  2006  Roklubben Viking            DNS   
Noah Henriksen  2006  Roklubben Viking            DNS   
Sofus Augustinus  2006  Cis            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Codelia Woidermann  2007  Cis            1:35.53   
Roos Klep  2007  Cis            1:37.30   
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:39.65   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:41.95   
Julija Devcic  2008  Cis            1:58.55   
Eve Rahi  2007  Cis            2:04.18   
Nitya Khandelwal  2007  Cis            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Larkin Dullea  2006  Cis            1:39.98   
Taylor Eich  2006  Cis            1:51.61  Afslut på maven v 50 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maxim Robertson  2007  Cis            1:40.59  Tyvstart 
Fredrick Baird  2007  Cis            1:45.24   
William Pedersen  2007  Cis            1:51.94   
Carter Eich  2007  Cis            2:14.27   
Bobo Sebonego  2007  Cis            2:19.59   
Nico Schaefer  2007  Cis            2:37.54  Ej arme ov vand 10 m 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Danholt Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:45.11   
Adrian Gallegly  2006  Cis            2:03.09   
Frasier Robertson  2006  Cis            2:11.16   
Casper Sørensen  2006  Roklubben Viking            2:19.37  Asynkrone ben br 
Sofus Augustinus  2006  Cis            DNS   
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Selma Björg Birgisdóttir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            55.08   
Emilia Josefine M Bentsen  2009  Haslev Svømmeklub            1:07.62  Afslut på maven 
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Boberg  2007  Herlufsholm Svømmeklub            45.88   
Franciska Marie Buhl Jensen  2007  Maribo Svømmeforening            55.54   
Astrid Molter Jørgensen  2007  Rønnede IF            1:08.29   
Emma Særslev  2008  Haslev Svømmeklub            1:09.30   
                     
 
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Langhorn  2006  Roklubben Viking            52.46   
Freja Jepsen  2005  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofus Nikolaj Ringsing  2009  Maribo Svømmeforening            1:15.07  Ej fortsat bevægelse 
Jolan Brodersen  2009  Haslev Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fredrick Baird  2007  Cis            45.15  Svøm på maven v 25 m 
Maxim Robertson  2007  Cis            49.16   
William Pedersen  2007  Cis            50.68   
Bobo Sebonego  2007  Cis            1:07.43  Ikke berøring v vend 
Carter Eich  2007  Cis            1:07.51   
Nico Schaefer  2007  Cis            1:08.21   
Benjamin W. Lorentzen  2007  Haslev Svømmeklub            1:08.61   
Magnus Bøttger  2008  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Adrian Gallegly  2006  Cis            1:00.12   
Frasier Robertson  2006  Cis            1:02.31   
Tobias Bay  2006  Roklubben Viking            1:06.47   
Mark Bastholm  2006  Roklubben Viking            DNS   
Noah Henriksen  2006  Roklubben Viking            DNS   
Sofus Augustinus  2006  Cis            DNS   
                     
 
Løb 19, 4X25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cis 1  1999  Cis            1:17.77   
Præstø Sport Piger  1999  Præstø Sport            1:23.93  Tyvstart sv nr. 2 
Præstø Sport Piger 3  1999  Præstø Sport            1:59.06  Tyvstart sv nr. 3 
Præstø Sport Piger 2  1999  Præstø Sport            2:08.15   
                     
 
Løb 20, 4X25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Prøstø Sport Drenge  1999  Præstø Sport            1:09.20   
Hg Mix 1  1999  Herlufsholm Svømmeklub            1:33.38   
Cis 1  1999  Cis            1:34.99   
Roklubben Viking  1999  Roklubben Viking            1:37.47   
Præstø Sport Drenge 2  1999  Præstø Sport            1:41.78   
Haslev Mix 1  1999  Haslev Svømmeklub            2:07.77   
Roklubben Viking 2  1999  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            3:05.14   
                     
 
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Philip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            3:05.58   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise M. Bendtsen  2009  Rønnede IF            DNF   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Boberg  2007  Herlufsholm Svømmeklub            56.49   
Olivia Nowak  2007  Rønnede IF            1:10.14  Mangel berøring v 25 
Emma Særslev  2008  Haslev Svømmeklub            1:12.00  Asynkrone arme v 5 m 
Amalie Nerup Stegger  2008  Præstø Sport            1:23.78  Tyvstart 
Emilie Wium  2008  Præstø Sport            1:29.91   
Malou Emma Kjelsholt  2008  Præstø Sport            1:38.54  Arme bag hoften v 20 
Emma F. Watson  2008  Rønnede IF            DNS   
Sofie Jepsen  2007  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Pedersen  2006  Præstø Sport            1:14.26   
                     
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luca Bissen  2008  Roklubben Viking            1:09.44  Svøm under vand v st 
                     
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noah Iversen  2005  Præstø Sport            51.60  Ej berøring v 25 m 
Holger Madelung  2006  Præstø Sport            56.65   
Casper Sørensen  2006  Roklubben Viking            1:05.83  Svøm under vand v st 
Mads Larsen  2006  Roklubben Viking            1:22.07  Hænder bag hoften 
                     
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vilhelm Madelung  2003  Præstø Sport            43.79   
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Selma Björg Birgisdóttir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            2:04.91  Svøm på maven v 50 m 
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Yamin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub            1:41.85   
Mathilde Langhorn  2006  Roklubben Viking            2:01.33   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Teodor Wichmann Meisner  2009  Herlufsholm Svømmeklub            1:58.66   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Danholt Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:41.29   
                     
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            43.92   
                     
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Philip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            45.51   
                     
 
Løb 29, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnes Frydensberg Nielsen  2012  Præstø Sport            52.08   
                     
 
Løb 29, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bella Boysen  2009  Præstø Sport            22.07   
Filippa Würfel  2010  Herlufsholm Svømmeklub            23.57   
Emilia Josefine M Bentsen  2009  Haslev Svømmeklub            27.65   
Maiken Bøgelund Møhler  2010  Præstø Sport            29.47   
Johanne Milborg  2010  Præstø Sport            32.02   
Dagmer Molter  2010  Præstø Sport            33.45   
Maria Paula Ronquillo Lindhardtsen  2009  Maribo Svømmeforening            36.53   
Kaya Tach  2009  Maribo Svømmeforening            47.25   
Lilje Nielsen  2010  Rønnede IF            DNS   
                     
 
Løb 29, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Codelia Woidermann  2007  Cis            16.06   
Roos Klep  2007  Cis            17.84   
Clara Boberg  2007  Herlufsholm Svømmeklub            17.94   
Julija Devcic  2008  Cis            19.52   
Eve Rahi  2007  Cis            20.81   
Franciska Marie Buhl Jensen  2007  Maribo Svømmeforening            22.09   
Marie Stauner Gundersen  2008  Præstø Sport            22.82   
Laura Wester  2008  Herlufsholm Svømmeklub            23.20   
Astrid Molter Jørgensen  2007  Rønnede IF            24.88   
10  Silke Kristjansen  2007  Roklubben Viking            25.92   
11  Olivia Nowak  2007  Rønnede IF            27.49   
12  Emma Særslev  2008  Haslev Svømmeklub            28.58   
13  Emilie Wium  2008  Præstø Sport            29.53   
14  Amalie Nerup Stegger  2008  Præstø Sport            29.76   
15  Natascha Vineke  2008  Præstø Sport            31.53   
16  Malou Emma Kjelsholt  2008  Præstø Sport            36.45   
Nitya Khandelwal  2007  Cis            DNS   
Sofie Jepsen  2007  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 29, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felicia Viskum  2006  Cis            16.33   
Peyton Yamanaka  2005  Cis            16.46   
Larkin Dullea  2006  Cis            17.09   
Taylor Eich  2006  Cis            18.06   
Julie Buchholtz  2005  Præstø Sport            18.29  Tyvstart 
Mathilde Langhorn  2006  Roklubben Viking            20.91   
Laura Alsing Søndergren  2005  Præstø Sport            22.67   
Signe Frimand  2006  Præstø Sport            27.01   
Mathilde Pedersen  2006  Præstø Sport            28.73   
Freja Jepsen  2005  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 30, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Albertsen  2011  Haslev Svømmeklub            34.54   
Nicklas Vineke  2011  Præstø Sport            47.17   
                     
 
Løb 30, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sune Berg Olesen  2009  Haslev Svømmeklub            20.86   
Linus Sylvest Andersen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            21.02   
Benjamin Svenningsen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            23.15   
Karl Frimand  2010  Præstø Sport            24.31   
Aksel Frydensberg Nielsen  2009  Præstø Sport            26.33   
Sofus Nikolaj Ringsing  2009  Maribo Svømmeforening            27.35   
Lukas Kwiatkowski  2009  Maribo Svømmeforening            29.75   
Jolan Brodersen  2009  Haslev Svømmeklub            30.61   
Niels Peter Steen  2010  Rønnede IF            32.95   
10  Linus Paustian  2010  Haslev Svømmeklub            34.62   
11  Kristoffer Hansen  2010  Haslev Svømmeklub            40.22   
12  Kalle Søgaard Høj  2010  Maribo Svømmeforening            1:04.76   
                     
 
Løb 30, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Fredrick Baird  2007  Cis            16.63   
William Pedersen  2007  Cis            17.59   
Vitus Refdahl-Larsen  2007  Maribo Svømmeforening            17.97   
Maxim Robertson  2007  Cis            18.09   
Gustav Pedersen  2007  Maribo Svømmeforening            19.99   
Oliver Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            20.01   
Benjamin W. Lorentzen  2007  Haslev Svømmeklub            20.47   
Anders Nerup Loft Stegger  2007  Præstø Sport            21.23   
Bobo Sebonego  2007  Cis            22.15   
10  Carter Eich  2007  Cis            22.17   
11  Julius Peter Huusom  2008  Maribo Svømmeforening            23.58   
12  Axel Molter  2008  Præstø Sport            23.89   
13  Luca Bissen  2008  Roklubben Viking            24.39   
14  Nico Schaefer  2007  Cis            25.25   
15  Silas H. Larsen  2008  Maribo Svømmeforening            29.32   
16  Jens Christian Steen  2008  Rønnede IF            30.95   
Magnus Bøttger  2008  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 30, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noah Iversen  2005  Præstø Sport            15.82   
Julius Stauner Gundersen  2006  Præstø Sport            18.05   
Holger Madelung  2006  Præstø Sport            18.06   
Casper Sørensen  2006  Roklubben Viking            19.83   
Adrian Gallegly  2006  Cis            20.01   
Tobias Bay  2006  Roklubben Viking            22.54   
Frasier Robertson  2006  Cis            22.85   
Mark Bastholm  2006  Roklubben Viking            DNS   
Noah Henriksen  2006  Roklubben Viking            DNS   
Sofus Augustinus  2006  Cis            DNS   
                     
 
Løb 30, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vilhelm Madelung  2003  Præstø Sport            15.45   
                     
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svømmeklub            2:00.59   
                     
 
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silke Kristjansen  2007  Roklubben Viking            DNS   
                     
 
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Pedersen  2007  Maribo Svømmeforening            1:42.68   
                     
 
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Noah Iversen  2005  Præstø Sport            1:32.95   
Casper Sørensen  2006  Roklubben Viking            1:46.77   
Mads Larsen  2006  Roklubben Viking            2:09.54   
                     
 
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vilhelm Madelung  2003  Præstø Sport            1:24.50   
                     
 
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felicia Viskum  2006  Cis            3:27.41   
Yamin Thrane Kristensen  2006  Haslev Svømmeklub            3:47.37   
Peyton Yamanaka  2005  Cis            4:01.13   
                     
 
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Philip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            3:46.09  Asynkrone ben i br 
                     
 
Løb 35, 4x25m stafet med depeche, Finaler Årg. 1920-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cis 1  1999  Cis            1:46.15   
Cis 2  1999  Cis            1:49.08   
Cis 3  1999  Cis            1:49.78   
Præstø Sport Mix 1  1999  Præstø Sport            2:01.66   
Roklubben Viking 2  1999  Roklubben Viking            2:01.74   
Hg Mix 1  1999  Herlufsholm Svømmeklub            2:02.36   
Cis 4  1999  Cis            2:05.36   
Præstø Sport Mix 4  1999  Præstø Sport            2:09.96   
Præstø Sport Mix 3  1999  Præstø Sport            2:12.85   
10  Roklubben Viking  1999  Roklubben Viking            2:14.49   
11  Præstø Sport Mix 5  1999  Præstø Sport            2:14.97   
12  Præstø Sport Mix 2  1999  Præstø Sport            2:18.83   
13  Haslev Mix 2  1999  Haslev Svømmeklub            2:29.26   
14  Maribo 2  1999  Maribo Svømmeforening            2:33.54   
15  Maribo 1  1999  Maribo Svømmeforening            3:34.17   
Haslev Mix 1  1999  Haslev Svømmeklub            DNS   
Rønnede IF  1999  Rønnede IF            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2019 
Licens til Haslev Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:37